Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Renginys jau ivyko.

Enefit 24h EV Race

21 spalio, 2022 @ 08:00 - 22 spalio, 2022 @ 17:00

Enefit 24h EV Race

Lietuvoje pirmą kartą vyks 24 valandų lenktynės – „ENEFIT 24H EV RACE“

Pirmųjų Lietuvoje elektromobilių varžybų organizatoriai pristato dar vieną projektą – pirmą kartą Lietuvoje vyksiančias „Enefit“ 24 valandų elektromobilių lenktynes. Tai naujovė ir Baltijos šalyse. Tiesa, 2016 metais VŠĮ „1 pozicija“ surengė 12 valandų elektromobilių varžybas Parnu trasoje Estijoje, jose varžėsi 3 žurnalistų komandos. „ENEFIT 24H EV RACE“ vyks Kuršėnų autodromo trasoje spalio 21-22 dienomis.

Lenktynėse galės dalyvauti tik nemodifikuoti tikrieji elektromobiliai. Organizatorius priims dvidešimties komandų paraiškas, o kiekvienoje komandoje galės būti nuo 3 iki 5 vairuotojų, kurie pakaitomis vairuos visas 24 valandas. Visi automobiliai, atsižvelgiant į jų vienu įkrovimu įveikiamus atstumus bus suskirstyti į 4 klases. Starto tvarką komandos išsiaiškins kvalifikacijoje – traukos lenktynėse. Greičiausiai 150 metrų distanciją įveikęs automobilis, „ENEFIT 24H EV RACE“ pradės iš pirmos pozicijos.

„Šio renginio tikslas nėra maksimalus greitis. Varžybų dalyviai per 24 valandas turės įveikti kuo didesnį trasos ratų skaičių, kartu įvertinant įkrovimo trukmę, pačio automobilio efektyvumą ir kitus veiksnius. Tai automobilių renginys, skirtas pademonstruoti, reklamuoti ir įtvirtinti elektromobilius kaip kasdieninę transporto priemonę, tinkančią ir automobilių sporto varžyboms. Mes esame tvaraus automobilių sporto pionieriai Lietuvoje ir norime skatinti klimato apsaugą, padėti mobilumo infrastruktūros pertvarkai. „ENEFIT 24H EV RACE“ nėra jau vykstančių elektromobilių varžybų evoliucija. Pastarasis renginys išliks ir toliau džiugins mūsų bendruomenę, kvies pažinti Lietuvą, pristatys naujausius elektromobilius ir kasmet testuos įkrovimo infrastruktūrą. Tikiu, kad „ENEFIT 24H EV RACE bus ištvermės išbandymas ne tik elektromobiliams, bet ir vairuotojams. Tuo pačiu, tai bus puiki vieta visą parą pabendrauti elektromobilumo vienminčiams“,- lenktynių idėją papasakojo organizatorius Darius Grinbergas.

Pagrindinis lenktynių partneris, „Enefit“ yra didžiausios Baltijos šalyse vėjo energijos gamybos ir tiekimo įmonių grupės „Eesti Energia“ antrinė bendrovė. Jos generalinis direktorius Vytenis Koryzna džiaugėsi, kad elektromobilių Lietuvoje daugėja kasdien ir atkreipė dėmesį, kad elektrinio mobilumo technika tobulėja neįtikėtinu greičiu: „Kiekvienas naujas elektromobilis yra technologijų proveržis. Gamintojai ne tik didina baterijos talpą, bet ir ieško kitų sprendimų, kurie padidintų energijos panaudojimo efektyvumą. Manau, kad tai ir yra pagrindinė tvaraus mobilumo idėja – su mažiau pasiekti daugiau. Bet, kad tai veiktų reikia ne tik technikos. „ENEFIT 24H EV RACE“ bus vieta, kurioje atsiskleis naujausių technologijų ir kasdieninio vartojimo suderinamumas. Jei technika šiuolaikinė, bet naudotojo įgūdžiai liko seni, gero rezultato neverta tikėtis. Tačiau jei naujausią techniką naudoja jos efektyviausio veikimo procesus suprantantys žmonės, jie nugalės. Turėdami daugiau nei 115 000privačių klientų, norime nuosekliai eiti tvarumo keliu, kartu vesdami ir klientus, juk elektromobiliai, tai dar vienas žingsnis tvarumo link. Tikimės kad lenktynės suteiks papildomų argumentų parodant elektromobilių efekyvumo ir dinamikos ryšį“,- apie 24 valandų elektromobilių lenktynių iššūkį kalbėjo Vytenis Koryzna.

„ENEFIT 24H EV RACE“ iš Lietuvos bus tiesiogiai transliuojama visame pasaulyje. Visuose automobiliuose bus įmontuoti bene pačius pažangiausi pasaulyje vaizdo registratoriai „BlackVue“, kurių transliuojamą vaizdą bus galima matyti gyvai. Gyvai bus galima sekti ir varžybų rezultatus. Susipažinti su lenktynių taisyklėmis ir pateikti paraiškas bus galima nuo rugsėjo 6 d. www.evrace.lt.

„ENEFIT 24H EV RACE“ bus oficialios mėgėjiškos lenktynės, organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sporto įstatymu, su Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) suderinus lenktynių papildomus nuostatus ir trasos schemą, bei pateikus lenktynių civilinės atsakomybės draudimą. Šių lenktynių dalyviai neprivalo turėti LASF išduotų vairuotojų licencijų.

Viskas apie varžybas, dokumentai ir paraiškos: http://evrace.lt/24h-ev-race

Informacija

Pradžia:
21 spalio, 2022 @ 08:00
Pabaiga:
22 spalio, 2022 @ 17:00
Renginio kategorija:
Renginys žymės:
, , , , , , , , , ,
Interneto svetainė:
http://evrace.lt/24h-ev-race

Organizatorius

Darius Grinbergas
Phone
+370 614 79618
Email
darius@autoeventus.lt
View Organizatorius Website

Vieta

DRMC autodromas Kuršėnuose
Katiliškių k. 3
Kuršėnai, Šiaulių apskritis LT-81115 Lietuva
+ Google žemėlapis