Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Renginys jau ivyko.

Rally Sprint “VIEKŠNIAI 2017“

18 rugpjūčio, 2017 @ 09:00 - 19 rugpjūčio, 2017 @ 20:00

Rally Sprint “VIEKŠNIAI 2017“

2017 m. LIETUVOS RALIO SPRINTO ČEMPIONATO IV ETAPAS
2017 m. LATVIJOS RALIO SPRINTO ČEMPIONATO V ETAPAS
2017 m. rugpjūčio 18-19 d.

Ralis sprintas „Viekšniai 2017“: šansas tęsti kovą dėl čempionato apdovanojimų Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionatas pasiekė savo finišo tiesiąją – po šio savaitgalio
lenktynininkams liks tik vienerios varžybos. Todėl ralis sprintas „Viekšniai 2017“ turi būti ypač įdomus ir atkaklus.

Paraiškas dalyvauti Lietuvos ralio sprinto čempionato ketvirtame etape, kuris yra ir Latvijos ralio sprinto čempionato penktas etapas, pateikė daugiau nei 60 ekipažų. Tai šio sezono lenktynių masiškumo rekordas, liudijantis, jog ralis sprintas tikrai gali kalbėti apie atgimimą.

Tarp sportininkų, šeštadienį pasirengusių įveikti 10 greičio ruožų (jų ilgis – 58 km), yra ir Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas: šis ekipažas savaitgalį vykusiame ralyje Rokiškio apylinkėse, užėmė antrą vietą absoliučioje įskaitoje ir buvo pirmas tarp Lietuvos lenktynininkų. Aišku, dėl taškų Lietuvos ralio sprinto čempionato įskaitoje šis ekipažas nekovos, tačiau jų tempas turėtų būti orientyru daugeliui.

Po jau įvykusių trijų šalies čempionato etapų (Latvijos Alūksnės mieste, Kelmėje ir Zarasuose) SG-4 klasėje pirmauja Vitalijaus ir Vytenio Plastininų ekipažas. Mažeikių ASK, kuris yra Viešknių ralio organizatorius, vadovas V. Plastininas savo klasėje laimėjo visus tris pirmus etapus ir užtikrintai pirmauja, surinkęs 95 taškus. Jo pagrindiniai konkurentai – Tomas Ramanauskas ir Domas Raškevičius – tęsia kovą dėl nkitų prizinių vietų, šių lenktynininkų kraityje atitinkamai 66,4 ir 62,6 taško.

SG-3 klasėje po pergalę šiemet yra iškovoję Tadas Sireika ir Justas Simaška, tad jų dvikova tikrai dar nebaigta, nors Tadas savo pagrindinį konkurentą klasėje lenkia net 22 taškais: 52 prieš 30.

SG-2 klasėje kovą tęsia 12 ekipažų, o lyderių grupėje – tikrai ankšta. Dainius Pranys kol kas turi 42, nLenktynes Zarasuose laimėjęs Tadas Pupeikis – 39, Karolis Vitas – 38, Deividas Gezevičius – 34,8, Mantas Kutka – 30 taškų. Į kovą dėl pačių aukščiausių vietų gali įsitraukti ir sėkmingai metus Alūksnėje pradėjęs Vladas Jurkevičius, kuris kol kas turi 27,6 taško.

SG-1 klasėje konkurencija menkesnė – čia pirmauja 30 taškų turintis Antanas Akučka.

„Open“ klasėje ankstesniuose etapuose greičiausi buvo svečiai iš Latvijos: šios klasės įskaitoje
pirmauja Mikus Neško, antrą vietą užima Marekas Švarcs-Švampmanis, trečią – Ingus Eisleris. Jonas Sluckus, aukščiausią vietą iš lietuvių užimantis lietuvis, kol kas yra ketvirtas.

2WD įskaitoje stabiliai ir greitai važiuoja Mindaugas Kaminskas. Tik pirmas sezono startas Latvijoje nebuvo labai sėkmingas, o Kelmėje ir Zarasuose iškovotos pergalės leidžia jam užtikrintai pirmauti (76,8 taško). Jeigu lyderis išvengs klaidų bei gedimų, kiti ekipažai (jų šioje čempionato klasėje yra 13) galės kovoti nebent dėl dviejų likusių prizinių vietų. Į jas kol kas realiausiai pretenduoja Remigijus Dzvankauskas (45,6), Linas Kriūnas (44,2), Simonas Bieliauskas (43,8) ir Danas Lėčšas (36).

Lenktynėse, kurios prasidės šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną, 13 valandą, bus dvi sekcijos: pirmą dalį sudarys po du kartus važiuojami 3,35 km ir 4,3 km ruožai bei ilgiausias ralyje 9,2 km penktas greičio ruožas. Po pertraukos ekipažai dar sykį įveiks tą pačią 9,2 km atkarpą, o iki finišo sportininkų dar lauks 8,9 km ir 3,35 km greičio ruožai, kuriuos irgi reikės nuvažiuoti po du kartus. Į Viekšnius ekipažai turėtų grįžti apie 18.40 val. Absoliutus ralio nugalėtojas ir greičiausias 2WD įskaitos ekipažas bus apdovanoti Viekšnių šv. Jono Krikštytojo nbažnyčios klebono Kęstučio Zybarto įsteigtomis taurėmis.

Ralio sprinto lenktynes Viekšniuose vainikuos „Lietuvos balso“ nugalėtojos Kotrynos Juodzevičiūtės koncertas.

Renginio dokumentai ir kitai informacijos organizatoriaus tinklapyje: http://mazeikiuask.lt/

Organizatorius

Mažeikių ASK
Phone
+370 698 27656
View Organizatorius Website

Vieta

Viekšniai
Viekšniai, Telšių apskritis Lietuva + Google žemėlapis